1. הגן על עצמך מפני השמש

אחת הדרכים החשובות ביותר לטיפול בעור היא להגן על העור מפני השמש. חשיפה לשמש במהלך החיים יכולה לגרום לקמטים, כתמי גיל ובעיות עור אחרות – ולהגדיל את הסיכון לסרטן העור. על מנת להשיג את אפקט ההגנה השמש המלא ביותר: השתמש בקרם הגנה. אנא השתמש בקרם הגנה רחב ספקטרום עם SPF של לפחות 15. מרחו קרם הגנה בנדיבות ואז החילו אותו מחדש כל שעתיים – אם אתם שוחים או מזיעים, עליכם למרוח בתדירות גבוהה יותר. חפש את הצל. הימנע מחשיפה לשמש בין השעות 10: 00-16: 00, כאשר קרני השמש הן החזקות ביותר. ללבוש בגדי מגן. כסה את עורך בחולצות ארוכות שרוולים ארוכות, מכנסיים וכובעים רחבי שוליים. תוכלו גם לשקול להוסיף תוספי כביסה, שיכולים להוסיף שכבת הגנה מפני UV לבגדים במהלך כמות מסוימת של כביסה, או שתוכלו להשתמש בבגדי קרם הגנה מיוחדים המיועדים לחסימת קרני UV.

2. אל תעשנו

עישון יכול לגרום לעור שלך להיראות מבוגר יותר ולגרום לקמטים. עישון מצמצם את כלי הדם הזעירים בשכבה החיצונית ביותר של העור, ובכך מפחית את זרימת הדם והלבנת העור. זה גם צורך חמצן וחומרים מזינים החשובים לבריאות העור. עישון הורס גם קולגן ואלסטין – הסיבים המעניקים לעור חוזק וגמישות. בנוסף, הבעות הפנים החוזרות ונשנות המופקות בזמן העישון (למשל, קיפול שפתיים והרמת העיניים בעת שאיפה לשמירת העשן) עלולות לגרום לקמטים. בנוסף, עישון מגביר את הסיכון לסרטן עור קשקש. אם אתם מעשנים, הדרך הטובה ביותר להגן על העור שלכם היא להפסיק לעשן. בקשו מהרופא טיפים או טיפולים שיעזרו לכם להפסיק לעשן.

3. התייחסו לעור בעדינות

ניקוי וגילוח יומיומיים עלולים לפגוע בעור. כדי לשמור על רכותו: הגבילו את זמן האמבטיה. מים חמים ומקלחות ארוכות או אמבטיות יסלקו שמן מהעור. הגבל את זמן האמבטיה או את זמן המקלחת, והשתמש במים חמימים במקום במים רותכים. הימנעו משימוש בסבונים חזקים. סבונים וניקויים חזקים ימנעו את העור משמנים. במקום זאת בחרו מנקה עדין. להתגלח בזהירות. כדי להגן ולשמן את עורך, השתמש בקרם גילוח, קרם או ג'ל לפני הגילוח. לצורך הגילוח האחרון, השתמשו בגילוח נקי וחד. התגלחו לכיוון צמיחת השיער, לא לאורך השיער. להתייבש. לאחר הכביסה או הרחצה, טפיחו בעדינות או כתמו את העור במגבת בכדי לשמור על לחות על העור. לחות עור יבש. אם יש לך עור יבש, השתמש בקרם לחות שמתאים לסוג העור שלך. לשימוש יומיומי, שקלו קרם לחות המכיל SPF.

4. לאכול בריא

תזונה בריאה יכולה לעזור לכם להישאר במצב מעולה. אכלו יותר פירות, ירקות, דגנים מלאים וחלבון רזה. הקשר בין תזונה לאקנה אינו ברור, אך מחקרים מסוימים מצביעים על כך שתזונה עשירה בשמן דגים או בתוספי שמן דגים ודיאטה המכילה שומנים לא בריאים ופחמימות מעובדות או מזוקקות עשויה לקדם את צעירות העור. שתו הרבה מים כדי לשמור על לחות העור.

5. התמודדו עם לחץ

לחץ לא מבוקר יכול להפוך את עורך לרגיש יותר ולגרום להתפרצויות אקנה ובעיות עור אחרות. כדי לעודד עור בריא ומצב נפשי בריא, אנא נקטו צעדים בכדי לשלוט בסטרס. יש לישון מספיק, להגדיר גבולות סבירים, לכווץ את רשימת המטלות ולפנות זמן לעשות מה שאוהבים.

התוצאות עשויות להיות דרמטיות ממה שציפית.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *